آخرین اخبارافغانستانسیاست

طالبان: جلوی کشت مواد مخدر را می‌گیریم

ذبیح‌الله مجاهد سرپرست‌وزیر اطلاعات و فرهنگ طالبان می‌گوید که این گروه اقدامات مهمی در راستای مقابله با کشت و تولید مواد مخدر انجام خواهد داد. به گفته او، طالبان تلاش می‌کنند که کشت و ترافیک خشخاش را در افغانستان به صفر برسانند.


ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی و وزیر اطلاعات و فرهنگ طالبان امروز شنبه(۶سنبله) در مصاحبه‌ای بر ضرورت مقابله با کشت خشخاش در افغانستان تأکید کرد.
او به وبگاه روسیا الیوم گفته که طالبان پس از تثبیت قدرت در افغانستان اقدامات خود علیه مواد مخدر را تشدید خواهد کرد و در این باره برنامه دارد.
ذبیح‌الله مجاهد افزود: «در حال حاضر نزدیک به سه میلیون افغانی اعتیاد به مواد مخدر دارند. این برای ما بسیار دردناک است. تلاش خواهیم کرد تا از کشت و تولید مواد مخدر جلوگیری کنیم. سال ۲۰۰۱ توانسته بودیم که کشت و تولید انواع مواد مخدر را کاهش دهیم. اکنون نیز در همان مسیر اقدام خواهیم کرد».
به گفته این مقام طالبان، در برخی ولایات همچنان مواد مخدر کشت و تولید می‌شود و همه کشورهای منطقه‌ و دیگر کشورهای مبتلا به مواد مخدر باید در این زمینه همکاری کنند. او گفت باید کشاورزان را قانع کرد که به جای مواد مخدر محصولات دیگر کشت کنند.
وزیر اطلاع‌رسانی طالبان در ادامه گفت که این گروه تلاش خواهد کرد تا مانع ترانزیت مواد مخدر از میدان هوایی و گذرگاههای مرزی شود و ابراز امیدواری کرد که دولت آتی در افغانستان باید اهتمام و توجه بالایی به این موضوع نشان دهد.
طبق آمار دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد، سه سال گذشته در افغانستان شاهد بالاترین آمار تولید مواد افیونی بود و تجارت مواد مخدر به ستون فقرات اقتصاد افغانستان تبدیل شده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا