آخرین اخباراسلایدشوافغانستانسیاست

طالبان چندین بار مخفیانه با امریکایی‌ها گفت‌وگو کرده‌اند

برخی منابع از میان سران طالبان فاش کرده‌اند که نماینده‌گان این گروه چندین‌بار در افغانستان، دوحه پایتخت قطر و امارات متحده عربی با دیپلمات‌های امریکایی گفت‌وگو کرده است.برخی منابع از میان سران طالبان فاش کرده‌اند که نماینده‌گان این گروه چندین‌بار در افغانستان، دوحه پایتخت قطر و امارات متحده عربی با دیپلمات‌های امریکایی گفت‌وگو کرده است.
گفته شده که گفت‌وگوهای مخفیانه طالبان و امریکایی‌ها در یک فضای بسیار دوستانه برگزار شده است.
شبکه خبری « ان بی سی » به نقل از منابع در گروه طالبان گفته است که این ملاقات‌ها و گفت‌وگوها در افغانستان، قطر و امارات متحده عربی انجام شده است.
منابع در گروه طالبان فاش کرده‌اند که در این ملاقات‌ها، هیچ‌گاه شمار دیپلمات‌های امریکایی بیشتر از ۵ نفر نبوده است.
یکی از مذاکره‌ کننده‌گان گروه طالبان به شبکه خبری «ان بی سی» گفته است که تدابیر امنیتی در محل ملاقات نماینده‌گان طالبان و مقام‌های امریکایی «بسیار زیاد شدید» بوده و حتی به کارمندان هوتل اجازه داده نمی‌شود تا داخل همان بخش هوتل شوند.
به گفته این عضو طالبان، نماینده‌گان این گروه که در مذاکره با مقام‌های امریکایی سهم دارند، نگران امنیت‌شان هستند و تدابیری را روی دست گرفته‌اند تا ادارات استخباراتی نتواند آنان را شناسایی کند.
شبکه خبری ان بی سی اما، تاکید کرده که نمی‌تواند اظهارات این عضو گروه طالبان را مبنی بر درستی یا نا درستی آن تایید کند.
در همین حال، هرچند وزارت خارجه امریکا تایید نکرد که دیپلمات‌های امریکایی با اعضای طالبان ملاقات کرده باشند، ولی تاکید کرده که ایالات متحده در پی حل منازعه افغانستان است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا