آخرین اخباراسلایدشوافغانستاناقتصاد و توسعهجهانحکومتمنطقه

طا-لبان: کار بازاریابی بر تولیدات داخلی در بازارهای جهانی را افزایش داده‌ایم

خبرگزاری دید: مسئولان وزارت صنعت و تجارت طا-لبان می گوید که بازار‌های آسیای میانه و روسیه یکی از با ثبات‌ترین بازار‌ها برای کالاهای افغانستان است از این رو تلاش می‌کنند تا نمایشگاه‌ را در این کشور‌ها برگزار کنند.

وزارت صنعت و تجارت حکومت سرپرست اعلام کرد که در آینده نزدیک نمایشگاه‌های بزرگ تولیدات کشور، در ازبیکستان، روسیه و قزاقستان برگزار خواهد شد.

نورالدین عزیزی، سرپرست این وزارتخانه افزود که کار بازاریابی برای تولیدات داخلی در بازار‌های جهانی را افزایش داده و بازار‌های آسیای میانه و روسیه یکی از با ثبات ترین بازار‌ها برای کالاهای کشور محسوب می‌شوند.

در همین حال؛ اتاق تجارت و سرمایه گذاری طا-لبان می‌گوید: در این شکی نیست که بازار‌های آسیای میانه و روسیه برای کالاهای صادراتی کشور بهترین بازار‌هاست، اما حکومت سرپرست باید زمینه‌ صادرات بیشتر کالا را در این بازارها فراهم کرده ومشکلات را نیز حل کنند.

آگاهان اقتصادی بر این باورند که بازاریابی برای تولیدات افغانستان در بازار‌های جهانی یکی از مهم‌ترین مسئولیت‌های نهادهای مربوط در بدنه دولت است تا تجارت افغانستان با کشورها رونق یابد.

افغانستان در حال حاضر روابط خوب تجارتی با کشورهای آسیای میانه دارد و هرگاه این روابط گسترش یابد کالاهای بیشتری از افغانستان صادر خواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا