آخرین اخبارافغانستانسیاست

عبدالله: نیرو‌های امنیتی در انتخابات دخالت نکنند

داکترعبدالله عبدالله رییس اجرایی کشور می‌گوید که نیروهای امنیتی و دفاعی باید بی‌طرفی‌شان را در روند انتخابات حفظ کنند.

داکترعبدالله عبدالله رییس اجرایی کشور می‌گوید که نیروهای امنیتی و دفاعی باید بی‌طرفی‌شان را در روند انتخابات حفظ کنند.
به گزارش خبرگزاری دید، داکتر عبدالله گفت در صورتی که بی‌طرفی نیروهای امنیتی و دفاعی در انتخابات حفظ نشود، اعتماد مردم نسبت به این نیروها دچار «صدمه‌ جبران‌ناپذیر» می‌شود.
آقای عبدالله که امروز (یک‌شنبه، ۱۳ اسد) در نشست «بورد هماهنگی پولیس» در کابل صحبت می‌کرد، گفت: «انتخابات‌ها می‌گذرد، اما اگر نیروهای امنیتی و دفاعی ما این طور شهرت پیدا کنند که این ها جانب‌داری می‌کنند از نامزد و یا نامزدانی، این یک صدمه‌ بسیار جبران‌ناپذیر به اعتماد مردم به پولیس و نیروهای امنیتی و دفاعی خواهد بود.»
او خطاب به مسئولان ارشد وزارت داخله‌ کشور افزود که باید بی‌طرف‌ماندن پولیس و برخورد مسلکی در روند انتخابات را در اولویت کاری‌شان قرار دهند.
رییس اجرایی کشور تاکید کرد که هر فرد از نیروهای امنیتی و دفاعی کشور حق دارد که در انتخابات به نامزد مورد نظرش رای بدهد، اما این نیروها در هیچ سطح و مقامی حق ندارند که مردم را به طرف جناح خاصی تشویق و یا مجبور به رای‌دادن کنند.
به گفته‌ او، نیروهای امنیتی و دفاعی مسئولیت دارند که زمینه برای برگزاری یک انتخابات شفاف، آزاد و عادلانه را در مطابقت به قانون اساسی کشور و حقوق شهروندی مساعد کنند.
از سویی هم، آقای عبدالله در بخشی از صحبت‌هایش، بی‌طرف‌ماندن و برخورد مسلکی و مسئولانه‌ نیروهای امنیتی و دفاعی در روند انتخابات ریاست‌ جمهوری را امتحانی برای این نیروها خواند و گفت که امیدوار است نیروهای امنیتی و دفاعی این امتحان را موفقانه سپری کنند.
رییس اجرایی کشور در حالی به بی‌طرفی نیروهای امنیتی و دفاعی در روند انتخابات تاکید می‌کند که پیش از این اشرف غنی نیز بارها از نیروهای امنیتی و دفاعی کشور خواسته است که در انتخابات بی‌طرف باقی بمانند.
با این حال، قرار است که انتخابات ریاست‌ جمهوری کشور تا کم‌تر از دوماه دیگر (ششم میزان) برگزار شود. در این انتخابات ۱۸ نامزد برای احراز کرسی ریاست‌ جمهوری باهم رقابت می‌کنند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا