آخرین اخبارافغانستانسیاست

«مجمع بزرگ افغان‌ها» پس از تایید رهبر طا-لبان برگزار می‌شود

خبرگزاری دید: سخنگویان طا-لبان می‌گوید که طرح برگزاری «مجمع بزرگ افغان‌ها» تاکنون نهایی نشده و کار روی آن جریان دارد. آن‌ها گفته است که از تکمیل طرح و تایید آن از سوی رهبر طا-لبان تاریخ برگزاری نشست اعلام خواهد شد.


انعام الله سمنگانی معاون سخنگوی طا-لبان گفته است که کار بر سر برگزاری این نشست جریان دارد و بعد از اینکه طرح نشست نهایی شد، به رهبر طا-لبان در قندهار فرستاده خواهد شد.
انعام‌الله سمنگانی می‌گوید: پس از اینکه ملا هبت‌الله آخوندزاده طرح برگزاری نشست را تأیید کرد، تاریخ برگزاری مجمع هم اعلام خواهد شد.
با این وجود گفته می‌شود که کمیسیون سیاسی طا-لبان روی طرحی کار می‌‌کند تا بتواند یک مجموعه افغانی را فرا بخواند و‌ روی بعضی مسایل با ایشان مشوره و‌ تبادل نظر کند.
کمیسیون سیاسی طا-لبان افزوده است: قرار است در آینده‌ای نزدیک نشست بزرگ مجمع ملی افغان‌ها با حضور سیاسیون در کابل برگزار شود، در حال حاضر روی طرح برگزاری این نشست کار جریان دارد.
مقامات طا-لبان گفته‌اند: صاحب ‌نظران سیاسی از این طرح «با شرط و‌ شرایط استقبال کرده‌اند و‌ تدویر این نشست را برای بیرون رفتن از مشکلات فعلی ضروری می‌دانند».
هنوز روشن نیست که آجندای «مجمع افغان‌ها» چیست و حدود صلاحیت‌های این مجمع تا چه اندازه خواهد بود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا