آخرین اخبارجهان

مرسی: هنوز هم رییس‌جمهور قانونی مصر هستم

رییس‌جمهور برکنار شده مصر در جدیدترین جلسه محاکمه‌اش ضمن اشاره به عدم صلاحیت دادگاه برای رسیدگی به پرونده‌اش، گفت: من هنوز رییس‌جمهور مصر هستم.
به گزارش خبرگزاری دید، به نقل از رسانه‌های خارجی، محمد مرسی، رییس‌جمهور برکنار شده مصر در جلسه دادگاهش از داخل قفسی شیشه‌ای، گفت: من هنوز رییس‌جمهور مصر هستم و این محاکمه را به خاطر عدم صلاحیت دادگاه قبول ندارم.
دادگاه کیفری قاهره روز گذشته به ریاست قاضی محمد شیرین فهمی، برای محاکمه دوباره مرسی به همراه ۲۶ تن از رهبران اخوان‌المسلمین در پرونده یورش به زندان‌ها، برگزار شد.
این جلسه پس از آن برگزار شد که دادگاه فرجام‌‌خواهی نوامبر گذشته احکام صادره در حق این افراد، شامل اعدام و حبس ابد را لغو کرده و تصمیم به محاکمه مجدد آنها گرفت.
محمد البلاتجی، یکی از رهبران برجسته گروه اخوان‌المسلمین و یکی از متهمان این پرونده در جلسه روز یکشنبه از وکیل مدافع خود خواست اقدامات لازم جهت تغییر هیات داوری با توجه به وجود اختلافاتی میان وی و قاضی و عدم رسیدگی وی به درخواست‌های متهمان انجام دهد.
در این جلسه دادستانی مصر بار دیگر مرسی را به” همدستی با حزب‌الله لبنان و جنبش حماس برای یورش به زندان‌ها و برکناری دولت قاهره در انقلاب ژانویه ۲۰۱۱” متهم کرد.
دادگاه تصمیم گرفت محاکمه مجدد مرسی و رهبران اخوان‌المسلمین از جمله محمد بدیع، رهبر این گروه به بعد موکول شود.
رییس دادگاه نیز دستور حبس مرسی و این ۲۶ چهره اخوانی را به مدت ۴۵ روز صادر کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا