آخرین اخباراجتماعافغانستانسیاست

اعتراضات به تخار رسید

معترضان تخاری: حکومت محلی را گروگان می‌گیریم

امروز هفت روز از اعتراضات هواداران جنبش در واکنش به بازداشت نظام‌الدین قیصاری از فرماندهان جنرال دوستم در فاریاب، می‌گذرد و در هفتمین روز دامنه آن به ولایت تخار در شمال شرق کشور رسیده است.امروز هفت روز از اعتراضات هواداران جنبش در واکنش به بازداشت نظام‌الدین قیصاری از فرماندهان جنرال دوستم در فاریاب، می‌گذرد و در هفتمین روز دامنه آن به ولایت تخار در شمال شرق کشور رسیده است.
معترضان در تخار می‌گویند که در صورت عدم توجه حکومت، والی و فرمانده پولیس این ولایت گروگان گرفته می‌شوند.
به گزارش خبرگزاری دید، هرچند اعتراضات هواداران جنبش وارد هفتمین روز شده و دست کم هفت ولایت کشور را در نوردیده است، ولی تاکنون پاسخی از سوی حکومت دریافت نکرده است.
صبغت‌الله سیلاب عضو شورای ولایتی تخار می‌گوید: مردم ترک‌تبار افغانستان بالای خواسته‌های خود پافشاری می‌کنند. شاهراه‌ها و بندر آقینه که یکی از بنادر تجارتی بزرگ افغانستان به حساب می‌آید، تا حالا مسدود است.
به گفته وی، مردم تخار هشدار داده‌اند که اگر حکومت به خواسته‌های شان پاسخ ندهد، آن‌ها فرمانده پولیس و والی این ولایت را گروگان می‌گیرند.
اعتراضات در حالی در تخار راه افتاده که روز گذشته سران ایتلاف ملی برای نجات، در یک نشست خبری در مزارشریف، حکومت را متهم به حذف قومی خاص کرده و هشدار دادند که جنرال دوستم را خودشان خواهند آورد.
گفتنی است که تاکنون حکومت مرکزی به این خواست هواداران جنبش تمکین نکرده و در اقداماتی، برای ولایت فاریاب والی جدید، برای ولسوالی قیصار فرمانده پولیس جدید تعیین کرده و همچنان گفته است که نظام‌الدین قیصاری به دادستانی معرفی شده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا