آخرین اخباراسلایدشوافغانستانامنیت و حوادثسیاست

وزارت دفاع: دیپوی مهمات علی‌پور کشف شد

وزارت دفاع ملی با نشر تصاویری اعلام کرده است که یک دیپوی بزرگ مهمات و مواد انفجاری افراد مسلح غیر مسئول در ولسوالی بهسود کشف شده است. اما جنبش مقاومت برای عدالت در واکنش به نشر این تصاویر و نسبت دادن آن به علی‌پور، گفته است که تصاویر ساختگی و پروپاکند است.

به گزارش خبرگزاری دید، وزارت دفاع ملی اعلام کرده است که در پی عملیات گسترده نیروهای دفاعی و امنیتی در ولسوالی بهسود ولایت میدان وردک ۱ دیپوی بزرگ مهمات و مواد انفجاری، ۱ قرارگاه و چندین پوسته اخاذی که جهت آزار و اذیت مردم ملکی در محل ایجاد شده بود، کشف و تخریب گردید.

در اعلامیه وزارت دفاع آمده است که همچنان در این عملیات، ۱ موتر، ۶ مخابره آیکم، ۸ فیرمرمی بیم یک بدست آمده است.

در همین حال جنبش مقاوت برای عدالت نیز با نشر اطلاعیه‌ای در پیوند به این رویداد واکنش نشان داده و این تصاویر را ساختگی خوانده است.

در اطلاعیه جنبش مقاومت آمده است: «نشر تصاویر ساختگی از مهمات و تجهیزات نظامی که گویا از سوی نیروهای دفاعی در مقر جنبش مقاومت کشف شده است ساختگی است و هیچ ربطی به جنبش مقاومت ندارد.»

در اطلاعیه آمده است هیچ‌گونه تسلیحات و مهمات نظامی مردم ما از سوی نیروهای دفاعی کشف و ضبط نشده است و تمام تصاویر و عکس‌ها ساخت دستگاه تبلیغاتی و پروپاگندسازی علیه ما است.

اطلاعیه افزوده است: «مردم ما می‌دانند که ساختمان قرارگاه در حصه اول هیچ وقت یک مرکز نظامی و محل نگهداری تجهیزات و مهمات نبوده بلکه این ساختمان برای دو هدف فعال بود: یکی کرس‌های آموزشی مخصوصاً آموزش قرآن کریم و دیگری، دید و بازدید مردمی فرماندهی جنبش مقاومت.»

گفتنی است که چندی پیش یک چرخبال نیروهای دفاعی در ولسوالی بهسود میدان وردک هدف قرار گرفت که در نتیجه آن ۹ تن از نیروهای دفاعی از جمله چهار پیلوت کشته شدند.

وزارت دفاع بعد از این رویداد اعلام کرد که این چرخبال از سوی نیروهای وابسته به علی‌پور هدف قرار گرفته است. وزارت دفاع برای پاکسازی ساحه یک هزار نیروی ارتش ملی را به بهسود فرستاد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا