آخرین اخباراسلایدشوجهانسیاست

وزیر خارجه پاکستان به امریکا می‌رود

وزیر امور خارجه پاکستان، شنبه هفته آینده برای شرکت در اجلاس شورای امنیت سازمان ملل، به امریکا سفر می‌کند.


وزیر امور خارجه پاکستان، شنبه هفته آینده برای شرکت در اجلاس شورای امنیت سازمان ملل، به امریکا سفر می‌کند.
«شاه‌محمودقریشی» وزیر امور خارجه پاکستان برای شرکت در اجلاس شورای امنیت سازمان ملل متحد روز شنبه (۳۱ سنبله) راهی امریکا می‌شود.
پیش بینی می‌شود قریشی در این سفر با همتایان امریکایی و روس خود دیدار کند.
سفر وزیر امور خارجه پاکستان به امریکا در حالی صورت می‌گیرد که پنتاگون اعلام کرد: ۳۰۰ میلیون دالر دیگر از کمک‌های مالی به پاکستان را قطع کرده و بدین ترتیب مبلغ کل حمایت‌های مالی قطع شده از پاکستان به ۸۰۰ میلیون دالر رسیده است.
دولت پاکستان از سال ۲۰۰۲ مبلغی بیش از ۳۳ میلیارد دالر حمایت مالی از امریکا دریافت کرده است که حدود ۱۴ میلیارد دالر از آن تحت برنامه صندوق حمایت از ایتلاف مبارزه با تروریزم بوده است.
وزیر امور خارجه پاکستان در واکنش به این موضوع گفت: کمک مالی امریکا بشر دوستانه نیست بلکه بدهی این کشور به پاکستان است که باید در قبال همکاری برای مبارزه با تروریزم و سایر موارد پرداخت می‌شد.
بعد از انتخاب عمران خان به عنوان نخست وزیر جدید پاکستان یکی از پر چالش‌ترین موضوعات پیش روی نخست وزیر جدید این کشور و دستگاه سیاست خارجی آن، چگونگی ارتباط و تعامل با دولت امریکا است.
پیش از این، عمران خان در نخستین سخنرانی خود بعد از پیروزی در انتخابات این کشور اعلام کرد که خواهان ایجاد اعتدال در روابط خود با امریکا است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا