آخرین اخبارجهانسیاست

پس از چهار روز آرامش، جنگ در حدیده یمن دوباره آغاز شد

به دنبال آغاز دوباره جنگ در بندر الحدیده یمن، سخنگوی ایتلاف به رهبری عربستان سعودی، آتش‌بس با حوثی‌ها را رد کرد.


به دنبال آغاز دوباره جنگ در بندر الحدیده یمن، سخنگوی ایتلاف به رهبری عربستان سعودی، آتش‌بس با حوثی‌ها را رد کرد.
به نقل از یورونیوز، جنرال ترکی مالکی سخنگوی ایتلاف عربی بامداد امروز سه شنبه در یک کنفرانس خبری با رد توقف درگیری‌ها گفت که عملیات در این بندر ادامه می‌یابد و فقط ممکن است برنامه زمانی جنگ تغییر کند.
بندر استراتژیک حدیده در غرب یمن پس از چهار روز آرامش نسبی، شامگاه دوشنبه بار دیگر صحنه نبرد سنگین میان حوثی‌ها و نیروهای تحت حمایت ایتلاف سعودی بود.
ساکنان محلی به خبرگزاری رویترز گفته‌اند که در آخرین ساعات دوشنبه شب هواپیماهای ایتلاف عربی دست‌ کم ده موضع حوثی و نیروهای متحد آن‌ها را در حدیده بمباران کرد.
از سوی دیگر حوثی‌ها هم با موشک‌های برد کوتاه قرارگاه‌های نظامیان و شبه نظامیان وفادار به عبد ربه منصور هادی را هدف قرار دادند.
در حالی که تلاش‌های جامعه جهانی برای برقراری آتش‌بس در یمن با محوریت سازمان ملل در هفته‌های اخیر دوچندان شده است، بروز دور تازه نبردها در حدیده و موضع‌گیری فرماندهی ایتلاف عربی در رد آتش‌بس، امید به پایان فوری جنگ یمن را کمرنگ کرده است.
عربستان سعودی، امارات و متحدان آن‌ها از مارچ سال ۲۰۱۵ وارد میدان جنگ داخلی یمن شدند؛ جنگی تاکنون بیش از ۱۰ هزار قربانی و میلیون‌ها آواره بر جا گذاشته است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا