آخرین اخباراسلایدشوجنگجهانخبر های مهممنطقه

پوتین هشدار داد؛ جنگ جهانی سوم در یک قدمی‌ست

خبرگزاری دید: رئیس جمهور روسیه با تاکید بر اینکه مسکو به خوبی از فشار بلوک نظامی به رهبری آمریکا برای استقرار نیروها در اوکراین آگاه است، افزود: “فکر نمی‌کنم کسی به آن علاقه‌مند باشد.” وی همچنان  در مورد احتمال رویارویی مستقیم بین ناتو و روسیه گفت که هر چیزی در دنیای مدرن ممکن است و هشدار داد که یک قدم تا جنگ جهانی سوم فاصله است.

به گزارش ایسنا، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در جریان یک جلسه پرسش و پاسخ در ستاد انتخاباتی خود در مسکو گفت: تنها منبع قدرت در کشور، مردم روسیه هستند. رای هر شهروند در ترسیم مسیر کشور مهم است. در حالی که کشور با چالش‌های متعددی روبه‌رو است، مردم در صورت متحد ماندن از عهده وظیفه خود بر می‌آیند.

پوتین در ادامه از اعتماد شهروندان روسیه به وی تشکر کرد و گفت: من تمام تلاش خود را برای حل وظایف تعیین شده در پیش روی کشور و رسیدن به اهدافی که همه آن را در بالاترین اولویت می دانیم، انجام خواهم داد.

او درباره جنگ اوکراین  گفت: رویدادهای غم انگیز جاری در مناطق مرزی در نهایت می‌تواند روسیه را مجبور به -ایجاد یک منطقه حائل – در مناطقی که هنوز تحت کنترل اوکراین هستند، کند.

ولادمیر پوتین افزود: زمانی که مناسب بدانیم، نیروهای روسیه یک منطقه امنیتی ایجاد خواهند کرد که غلبه بر آن برای دشمنی که عمدتاً با تسلیحات خارجی مسلح شده، بسیار دشوار خواهد بود.

اوکراین به طور معمول حملات توپخانه‌ای و پهپادی را به مناطق مرزی روسیه انجام می‌دهد و بسیاری از حملات بلوک‌های مسکونی را هدف قرار می‌دهند که منجر به کشته شدن تعداد زیادی غیرنظامی می‌شود.

رئیس جمهور روسیه خرابکاران را به همدستان ارتش ولاسوف تشبیه کرد که تحت فرماندهی نازی های آلمان در طول جنگ جهانی دوم جنگیدند.  او با یادآوری سرنوشت آنها تاکید کرد: آن خائنان، آن زباله‌ها در کنار نازی‌ها جنگیدند و اکنون نیز افراد مشابهی هستند که در کنار نئونازی‌ها می‌جنگند. همه ما می‌دانیم که عاقبت آنها چگونه به پایان رسید.

پوتین گفت که مسکو همیشه طرفدار مذاکرات صلح بوده است، تا زمانی که مخالفان در مورد ایجاد روابط خوب همجواری در دراز مدت جدی هستند، نه فقط به این دلیل که مهمات دشمن تمام شده است.

وی افزود: روسیه آماده است تا سناریوهای مختلف را به شرط همسویی با منافع ملی در نظر بگیرد.

پوتین خاطرنشان کرد، اما از آنجایی که کی‌یف مذاکره با رهبری کنونی در مسکو را ممنوع کرد و ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین قصد برگزاری انتخابات  را ندارد، نیاز به -تحقیقات سخت-دارد تا حتی بفهمیم “با چه کسی در آنجا مذاکره کنیم.”

او در مورد احتمال رویارویی مستقیم بین ناتو و روسیه گفت که هر چیزی در دنیای مدرن ممکن است و هشدار داد که یک قدم تا یک جنگ جهانی سوم فاصله است.

وی با اشاره بر اینکه مسکو به خوبی از فشار بلوک نظامی به رهبری ایالات متحده برای استقرار نیروها در اوکراین آگاه است، افزود: “فکر نمی‌کنم کسی به آن علاقه‌مند باشد.”

پوتین با تاکید بر اینکه سربازان داوطلب از کشورهای ناتو با چشم اندازهای بسیار بدی روبرو هستند، افزود: این هیچ چیز خوبی ندارد، اول از همه برای آنها، زیرا آنها در آنجا و تعداد زیادی می میرند.

او همچنین فاش کرد که الکسی ناوالنی، چهره مخالف روسی، که در زندان روسیه درگذشت، قرار بود با برخی از زندانیان روسی که در غرب نگهداری می شوند، مبادله شود.

پوتین گفت ؛ مقامات ارشد روسیه چند روز قبل از مرگ ناوالنی ایده مبادله زندانیان با غرب را مطرح کردند. کسی که با من صحبت کرد حتی جمله را تمام نکرد. گفتم “موافقم.” اما اتفاق افتاد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا