آخرین اخبارافغانستانسیاست

کمک ۴۰۵ میلیون دالری بانک توسعه آسیایی به افغانستان

خبرگزاری دید: بانک توسعه‌ آسیایی (ADB) می‌گوید که این بانک بسته‌ کمک مالی ۴۰۵ میلیون دالری را برای افغانستان تأیید کرده است. این کمک برای حمایت از امنیت غذایی، ارایه خدمات ضروری صحی و آموزشی در کشور هزینه خواهد شد.

بانک توسعه‌ آسیایی روز گذشته (سه‌شنبه ۵ دلو) با نشر خبرنامه‌‌‌ای گفته است که بسته‌ کمکی جدید این نهاد، توسط سازمان‌های امداد‌رسان سازمان ملل، برای حمایت فوری از مردم افغانستان در پاسخ به بحران بی‌سابقه بشری توزیع خواهد شد.
به نقل از خبرنامه، از بسته‌ کمکی ۴۰۵ میلیونی بانک توسعه آسیایی، برنامه جهانی غذا (WFP) و سازمان غدا و زراعت سازمان ملل متحد (فائو) به ترتیب ۱۳۵ و ۶۵ میلیون دالر دریافت خواهند کرد.
از این بودجه، غذای اضطراری برای بیش از ۸۰۰ هزار نفر و تجهیزات کشاورزی هزاران کشاورز تأمین خواهد شد و همچنین برای حدود ۱۶۸ هزار نفر در برنامه «غذا در برابر کار» زمینه‌ کار فراهم می‌شود.
بانک توسعه‌ آسیایی افزوده است که صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) هم ۲۰۰ میلیون دالر از کمک این بانک را دریافت می‌کند و آن‌را برای حفظ و مراقبت‌های اولیه بهداشتی و خدمات ضروری شفاخانه‌ها و همچنین تهیه‌ واکسین هزینه خواهد کرد.
این کمک مالی همچنین یونیسف را قادر می‌کند تا ۱۰ هزار صنف آموزشی در روستاها برگزار و برای حدود ۲۶۴ هزار کودک که ۶۰ درصد آنها دختر هستند، زمینه‌ آموزش را فراهم کند.
پس از تسلط طا-لبان بر افغانستان، این کشور با بحران بشری مواجه شده و براساس آمارهای رسمی، بیش از نیمی از جمعیت کشور غذای کافی برای خوردن ندارند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا