آخرین اخبارافغانستانامنیت و حوادثسیاست

۱۰ عضو شبکه القاعده در هلمند بازداشت شد

ریاست امنیت ملی با ارسال خبرنامه‌ای به خبرگزاری دید، گفته است که نیروهای این ریاست با راه‌اندازی عملیاتی در ولایت هلمند، ده تن از اعضای گروه تروریستی القاعده را بازداشت کردند.

آرشیف

ریاست امنیت ملی با ارسال خبرنامه‌ای به خبرگزاری دید، گفته است که نیروهای این ریاست با راه‌اندازی عملیاتی در ولایت هلمند، ده تن از اعضای گروه تروریستی القاعده را بازداشت کردند.
در اعلامیه ریاست عمومی امنیت ملی آمده است که به ارتباط عملیاتی که چند روز قبل در ولایت هلمند بالای یک شبکه مخفی گروپ تروریستی بین‌المللی القاعده اجرا گردید که در آن ضمن دستگیری بیش از ده تن افراد مشکوک، دو زن نیز طور موقت توسط کارمندان زن توقیف گردیده بود و جهت روشن ساختن موضوع، ‌رییس جمهور غنی دستور داده تا تحقیقات همه جانبه در مورد حادثه صورت گیرد و به اعتراضات و شکایات مردم رسیدگی شود.
ریاست امنیت ملی همچنان گفته است که «با درنظر داشت بررسی‌های سریع و ابتدایی که صورت گرفت، نکات ذیل خدمت هموطنان شریف ارائه می‌گردد:

  • نیروهای امنیتی و دفاعی کشور با در نظر داشت قوانین نافذه، اصول اسلامی وظایف خود را انجام می‌دهند و در جریان این عملیات نیز این اصول کاملاْ رعایت شده. این قضیه یک مسئله خاص بوده جزء مسائل امنیت ملی کشور می‌باشد.
  • دو زن که به شکل موقت توسط کارمندان زن تحت توقیف قرار گرفته بودند،‌ بعد از اخذ معلومات و ارتباط با اعضای فامیل‌های شان ‌در روشنی قوانین نافذه و ارزش‌های اسلامی رها و برای فامیل‌شان سپرده شدند.
  • هدایت اکید رییس جمهور غنی به تمام نیروهای امنیتی و دفاعی داخلی و همکاران خارجی صادر گردیده تا در قسمت محافظت اطفال و زنان که دشمن به شکل ناجوانمردانه و در تضاد به تمام اصول اسلامی در جریان جنگ به حیث سپر انسانی استفاده می‌کند، اقدام و برای جلوگیری از تلفات ملکی توجه جدی نمایند.
    -از بزرگان سیاسی کشور توقع داریم تا قبل از صدور اعلامیه‌ها، اولأ معلوماتی را که برای‌شان می‌رسد، تدقیق فرمایند تا از سوء استفاده از احساسات پاک مردم جلوگیری شود.
  • این‌گونه بهره برداری‌های سیاسی از هر مسئله، به‌خصوص از مسائلی که مربوط به امنیت ملی کشور می‌گردد فقط به نفع دشمنان افغانستان تمام می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا