آخرین اخبارافغانستانسیاست

۱۳ماه زندان و یک ونیم میلیون دالر جریمه نقدی؛ وزیر پیشین معادن محکوم به مجازات شد

وحیدالله شهرانی وزیر پیشین معادن و پترولیم از سوی دادگاه و به اتهام سوء استفاده از صلاحیت وظیفه‌ای به ۱۳ماه زندان و پرداخت یک و نیم میلیون دالر جریمه نقدی محکوم به مجازات شد.

به گزارش خبرگزاری دید، دادگاه عالی اعلام کرد که وزیر پیشین معادن و پترولیم به اتهام سوء استفاده از صلاحیت در وظیفه به ۱۳ ماه زندان و پرداخته جریمه نقدی محکوم به مجازت شد.
طبق اعلام دادگاه عالی، شهرانی در محکمه خاص وزیران به صورت علنی که به ریاست محمدزمان سنگری با عضویت برات‌علی متین و عبدالحسیب احمدی از اعضای شورای عالی دادگاه عالی برگزار شد، به مجازات محکوم شده است.
جلسات محاکمه وحیدالله شهرانی در هشتم، دهم و سیزدهم جدی برگزار شده است.
شهرانی متهم شده است که از صلاحیت وظیفه‌ای خود درباره عقد قرارداد اعمار فابریکه سمنت ولایت هرات و معدن زغال‌سنگ پهلوانان ولسوالی کرخ ولایت هرات با شرکت پیش‌گامان صنعت مجد ایران سوء استفاده کرده است.
دادگاه عالی می‌گوید که هیئت قضایی شهرانی را به جرم سوء استفاده از صلاحیت وظیفه‌ا‌ی در عقد این قرارداد که به دلیل عدم پرداخت آن، وزارت معادن و پترولیم یک‌ونیم میلیون دالر متضرر شده است، به یک سال و یک ماه حبس تنفیذی و رد یک‌ونیم میلیون دالر پول تضمین یا معادل آن به افغانی به حساب دولت محکوم به مجازات کرده است.
شهرانی برای مدتی در زمان حکومت قبلی به ریاست حامد کرزی، وزیر معادن و پترولیم بود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا