آخرین اخبارافغانستان

۱۴ تن از افراد حزب جنبش و جمعیت در فاریاب کشته و زخمی شدند

مسئولان امنیتی فاریاب می‌گویند که این درگیری که ناوقت روز گذشته در ناحیه اول شهرمیمنه مرکز ولایت فاریاب آغاز و تا نیمه‌ی شب ادامه داشت که به شمول پسر نظام الدین قیصاری فرمانده پولیس ولسوالی قیصار دو تن از حزب جنبش و دو تن از حزب جمعیت کشته و ده تن به شمول هشت پولیس زخمی شدند.
به گزارش خبرگزاری دید، عبدالکریم یورش، سخنگوی پولیس فاریاب با تایید درگیری میان افراد احمد شاه ملنگ مدیر تروریزم فرماندهی امنیه مربوط به حزب جمعیت اسلامی و نظام‌الدین قیصاری فرمانده امنیه قیصارمربوط به حزب جنبش ملی در شهرمیمنه می‌گوید که درگیری ازعصر روز گذشته آغاز گردید بود و تا ساعت ۱۲ شب ادامه داشت.
سخنگوی پولیس فاریاب می‌گوید که تا حال علت و انگیزه درگیری‌ها میان طرف‌داران حزب جمعیت اسلامی و حزب جنبش ملی معلوم نیست، اما گزارش‌های ابتدایی نیروهای کشفی فرماندهی امنیه این ولایت نشان می‌دهد که شماری از جوانان مربوط حزب جنبش ملی به خاطر تفریح درمنطقه دشت دمقول مربوط ناحیه اول شهرمیمنه رفته بودند که آنان تا ناوقت شام درمنطقه حضور داشتند، سلاح فیر می‌کردند .
وی گفت که منطقه دشت دمقول به نزدیکی منزل مدیر تروریزم فرماندهی پولیس این ولایت قرار دارد اما پس از آنکه این شمار افراد مربوط به حزب جنبش ملی از سوی محافظین مدیر تروریزم بخاطر فیر سلاح ممانعت می‌شود، درگیری صورت گرفته است.
سخنگوی پولیس فاریاب افزود که پس از شدت درگیری‌ها میان طرف‌داران حزب جنبش ملی و جمعیت اسلامی در ناحیه اول شهر میمنه، نیروهای امنیتی به خاطر آتش‌بس حضوریافتند، اما درگیری همچنان ادامه یافت که در نتیجه درگیری‌ها ۱۰ تن بشمول ۸ نیروی پولیس زخم برداشت و ۴ تن از هر دو طرف بشمول پسر نظام‌الدین قیصاری، فرمانده امنیه قیصار کشته شده‌است .
در این حال نظام الدین قیصاری فرمانده پولیس ولسوالی قیصار به خبرگزاری دید می‌گوید که پسرش زمانی که در منطقه دمقول مربوط ناحیه اول برای تفریح رفته بود از سوی احمد شاه ملنگ مدیر تروریزم فرماندهی پولیس فاریاب کشته شده‌است.
آقای قیصاری هشدار می‌دهد که اگر حکومت تا چاشت روز یکشنبه قاتل پسرش را به وی تحویل ندهد دوباره با آنان به درگیری ادامه خواهد داد.
درهمین حال احمد شاه ملنگ، مدیر تروریزم فرماندهی پولیس فاریاب به خبرگزاری دید می‌گوید، زمانی وی پس از ختم وظیفه به سمت خانه‌اش در حرکت بود، افراد مسلح بالای موترش شلیک کردند که دو تن از محافظان‌اش کشته شدند.
به گفتۀ آقای ملنگ، پس از آن درگیری نظام الدین قیصاری بالای منزل وی با تجهیزات دولتی هجوم برد و سه تن از اعضای خانواده‌اش را باخود بردند.
از سوی هم عبدالکریم یورش سخنگوی پولیس فاریاب نیز درگیری میان احمد شاه ملنگ مدیر تروریزم فرماندهی امنیه مربوط به حزب جمعیت ونظام الدین قیصاری فرمانده امنیه قیصار مربوط به حزب جنبش در این ولایت را تایید نموده می‌گوید که تلاش‌ها بخاطر برقراری آتش‌بس میان طرف‌داران حزب جمعیت اسلامی و جنبش ملی از سوی بزرگان قومی آغاز شده‌است.
با این‌همه باشندگان شهر میمنه می‌گویند که در نبردهای دیشب طرف‌داران حزب جنبش و جمعیت اسلامی، از وسایل وجنگ افزارهای نیروهای امنیتی کار گرفته شده است.
مسئولان امنیتی همچنان تایید می‌نمایند که در جنگ دیشب از وسایل وجنگ افزارهای دولتی استفاده شده‌است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا