آخرین اخباراسلایدشوافغانستانسیاست

ملت جان می‌دهد، دولت مدال/ حکومت به جای توجه به ملت به کمپاین انتخاباتی می‌اندیشد

ایتلاف ملی بزرگ با نشر اعلامیه‌ای در واکنش به حملات طالبان بالای ولسوالی‌های جاغوری و مالستان ولایت غزنی و همچنان آواره شدن باشندگان آن، با انتقاد از حکومت گفته است که به رغم آن که روزانه ده‌ها شهروند کشور کشته می‌شود، حکومت برای مسئولان امنیتی مدال توزیع می‌کند.


ایتلاف ملی بزرگ با نشر اعلامیه‌ای در واکنش به حملات طالبان بالای ولسوالی‌های جاغوری و مالستان ولایت غزنی و همچنان آواره شدن باشندگان آن، با انتقاد از حکومت گفته است که به رغم آن که روزانه ده‌ها شهروند کشور کشته می‌شود، حکومت برای مسئولان امنیتی مدال توزیع می‌کند.
در اعلامیه ایتلاف ملی بزرگ آمده است که حکومت یک تعداد بست‌ها و ادارات را برای برخی کنار گذاشته تا در انتخابات از آنان یارگیری کند.
همچنان ایتلاف ملی بزرگ از حکومت خواسته که هرچه زودتر به وضعیت غزنی رسیده‌گی کرده و نگذارد که این ولایت لانه تروریزم شود.
متن کامل اعلامیه:
اعلامیه مطبوعاتی ائتلاف ملی بزرگ، نسبت به حوادث اخیر کشور
ملت شریف افغانستان مستحضرند که در این اواخر وضعیت امنیتی کشور وخیم‌تر شده و شدت حملات دشمن، در ولایات ارزگان، غزنی، کندز، فاریاب، سرپل، فراه و بغلان توسعه یافته است. حملات دشمن در ولسوالی‌های مالستان و جاغوری ولایت غزنی، صدها کشته و هزاران خانواده را آواره ساخته و میلیون‌ها افغانی خسارات مالی بالای مردم تحمیل شده است.
نقطه قابل توجه این که، تعداد اجساد شهدای نیروهای امنیتی، که در حادثه المناک سقوط هلیکوپتر در ولایت فراه، جان‌های شیرین شان را از دست دادند، تا هنوز از اسارت دشمن بیرون و به خانواده‌های شان تسلیم داده نشده است، که این عملکرد دولت مبین ضعف مدیریت و عدم توجه جدی در قبال مردم پنداشته می‌شود.
در ضمن، تظاهرات‌های اخیر در کشور، بیانگر عمق نارضایتی مردم نسبت به عملکرد دولت بحساب می‌آید و مردم شریف افغانستان از راه‌های مختلف، مشکلات خویش را با دولت در میان گذاشته، ولی متاسفانه گوش شنوایی در حکومت وجود ندارد تا به خواسته‌های برحق شان که همانا تأمین امنیت می‌باشد، لبیک گوید.
با در نظر داشت شرایط وحوادث فوق‌الذکر و تشدید جنگ در ولایات مختلف کشور و نیز سقوط ولسوالی‌ها یکی پس از دیگری بدست دشمن، کشته و آواره شدن هزاران مردم بیگناه در ولایات مختلف، رییس جمهور و تیم همکار شان با استفاده از امکانات دولتی به بهانه رسیدگی به مشکلات مردم، کمپاین انتخاباتی قبل از وقت را در ولایات مختلف راه‌اندازی نموده است که این عملکرد رییس جمهور خلاف قوانین حاکم در کشور می‌باشد.
در شرایط کنونی که باییست امکانات موجود مانند هلیکوپترها و سایر تجهیزات دولتی جهت انتقال شهدا و مجروحین نیروهای امنیتی و یا تامین امنیت کشور استفاده گردد، متأسفانه برای انتقال هیئت‌های نمایشی و کمپاین‌های انتخاباتی قبل از وقت استفاده می‌گردد.
قرار گزارش‌ها، در یک ماه اخیر به تعداد هزاران تن از هموطنان عزیزمان در اثر جنگ‌ها، کشته و زخمی شده‌اند ولی متأسفانه مسئولین امنیتی کشور از طرف رییس جمهور مدال‌های قهرمانی کسب نموده و رتبه‌های جنرالی اخذ می‌نمایند.
مردم شریف افغانستان مطلع هستند که در این اواخر رییس جمهور تعدادی از بست‌های بلند رتبه دولتی را برای کسب رضایت بزرگان و متنفذین جهت جلب توجه و حمایت شان برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۸ اختصاص داده است که این عملکرد ریس جمهور خلاف قوانین حاکم در کشور است، حالان که حادثات دلخراش و مبهم چون قتل شهید جنرال عبدالرازق اچکزی قومندان امنیه پیشین ولایت قندهار به باد فراموشی سپرده شده و به پرونده ترور وی رسیدگی صورت نگرفته است.
بنابراین، ایتلاف ملی بزرگ با در نظر داشت شرایط جاری کشور و وضعیت موجود، از مسئولین حکومتی می‌خواهد تا هرچه عاجل نسبت به تأمین امنیت جان و مال مردم و اعزام نیروهای تازه نفس برای بازپس گیری مناطق از دست رفته اقدام جدی نماید.
در ضمن دولت مکلف است تا برای خانواده‌های بیجا شده، مجروحین و شهدای جنگ‌های اخیر در ولایات مختلف، مساعدت‌های لازم را روی دست گرفته و برای مشکلات موجود شان رسیدگی کامل نماید.
بدین‌وسیله با استفاده از فرصت، برای شهدای کشور بهشت برین و برای مجروحین شفای عاجل و برای بازماندگان شان صبر جمیل و اجر جزیل از خداوند متعال مسئلت داریم.
و من‌الله توفیق
شورای رهبری ایتلاف ملی بزرگ

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا