آخرین اخبارافغانستان

۳۵ میلیارد افغانی در سال آینده بودجه نیروهای امنیتی است


به تازه‎گی وزارت مالیه کشور اعلام کرده است که ۳۵ میلیارد افغانی از بودجه سال ۱۳۹۷ را مصرف نیروهای امنیتی و دفاعی کشور می‎کند.
به گزارش خبرگزاری دید، حکومت وحدت ملی در نهمین نشست «OCB» یا هماهنگی کمک‎های خارجی، گزارش مفصل در بخش مبارزه با فساد، خودکفایی، حکومتداری خوب و مشکلات موجود را با نمایندگان کشورهای خارجی شریک ساخته است.
اکلیل حکیمی وزیر مالیه، در این نشست گفته است که افغانستان به سمت خودکفایی گام‌های استوار و تاثیرگذار برداشته و نمونه آن افزایش عواید است.
به باور وزیر مالیه به علت بلندرفتن میزان عواید، حکومت تصمیم گرفته است که بیش از ۳۰ میلیارد افغانی را به نیروهای امنیتی و دفاعی کشور اختصاص بدهد.
آقای حکیمی می‎گوید:«عواید ما در تناسب به سال ۲۰۱۴ تا پایان سال جاری ۵۰ درصد خواهد بود و همچنان سهم نیروهای امنیتی کشور از بودجه سال جاری ۵٫۳۰ میلیارد افغانی است و این رقم در سال آینده به ۳۵ میلیارد افغانی افزایش پیدا می‎کند.
وزیر مالیه کشور در حالی از بیشتر شدن سهم نیروهای امنیتی در بودجه سال آینده خبر می‌دهد که در حال حاضر، بیشتر مصارف مالی نیروهای امنیتی را کاخ سفید و دیگر همکاران بین المللی پرداخت می‎کنند.
گفتنی است که کشورهای کمک کننده به شمول امریکا، در نشست‎های بروکسل، اوسا و لندن تعهد کردند که تا سال ۲۰۲۰ میلادی نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان را حمایت می‎کنند.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا