آخرین اخباراسلایدشوافغانستان

شورای امنیت:

۵۱ کشته و ۱۱۵ زخمی، کارنامه یک روزه طالبان و حامیان شان

سخنگوی شورای امنیت ملی در صفحه توییتر خود نوشته است که طالبان و حامیان آنها تنها در یک روز ۵۱ غیر نظامی را کشته‌ و ۱۱۵ غیر نظامی دیگر را زخمی کرده‌اند.

سخنگوی شورای امنیت ملی در صفحه توییتر خود نوشته است که طالبان و حامیان آنها تنها در یک روز ۵۱ غیر نظامی را کشته‌ و ۱۱۵ غیر نظامی دیگر را زخمی کرده‌اند.
به گزارش خبرگزاری دید، جاوید فیصل سخنگوی شورای امنیت ملی، امروز چهارشنبه (۲۴ ثور) در توییتی نوشته است که تنها دیروز، طالبان و حامیان آن‌ها ۵۱ غیرنظامی را کشته و ۱۱۵ نفر دیگر به‌شمول نوزادان، تازه‌‎مادران، پزشکان، پرستاران و افراد عزادار را در یک مراسم تشییع جنازه زخمی کرده‌اند.
آقای فیصل همچنان خطاب به عاملان رویدادهای دیروز در کابل و ننگرهار پرسشی را مطرح کرده و نوشته است که نوزادان افغان فرقی با دیگر نوزادان در بقیه نقاط دنیا ندارند، «چرا آن‌ها را چند دقیقه پس از تولد می‌کشید»؟
حوالی ساعت ۱۰:۰۰ پیش از چاشت دیروز (سه‌شنبه، ۲۳ ثور) مهاجمان مسلح بر شفاخانه‌ صد بستر دشت برچی حمل کردند، وزارت داخله تعداد مهاجمان را سه نفر اعلام کرد.
وزارت امور داخله اعلام کرد که در این رویداد ۱۳ تن کشته و ۱۵ نفر دیگر زخمی شدند.
در یک رویداد دیگر، روز گذشته حمله‌کننده‌ انتحاری مراسم تشییع جنازه یکی از فرماندهان پولیس محلی را در ولسوالی کوزکنر ولایت ننگرهار هدف قرار داد، در این حمله ۲۴ نفر کشته و ۶۸ نفر دیگر زخمی شدند.
در چندین رویداد انفجاری دیگر در ولایت‌های لوگر، خوست و… نیز غیرنظامیان به‌شمول کودکان قربانی شدند.
مسئولیت تمامی این رویدادها را هیچ گروه تاکنون بر عهده نگرفته است. طالبان هر گونه دست داشتن در این رویدادها را رد کرده‌اند، مقام‌های دولت افغانستان اما طالبان را مسئول انجام چنین حملاتی می‌دانند.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا