آخرین اخباراسلایدشوجنگجهانحقوق بشرخبر های مهمفرهنگ و هنر

۸ هزارهنرمند جهان: عضویت اسرائیل در برنامه‌های فرهنگی، هنری بین المللی لغو شود

خبرگزاری دید: گروهی از فعالان و هنرمندان با راه اندازی کمپین جمع آوری امضا  برای حذف اسرائیل از هنری بینال (دوسالانه) ونیز می گویند: “هرگونه نمایندگی رسمی اسرائیل در صحنه فرهنگی بین‌المللی، تاییدی بر سیاست‌های تل‌آویو و نسل کشی در غزه است. آنها افزودند: نمایشگاه بین المللی هنری بینال ونیز، جایی برای یک دولت آپارتاید که به نسل‌کشی ادامه می‌دهد، ندارد”

به نقل از رسانه آنادولو؛ در بیانیه ی این فعالان و هنرمندان که در وب سایت     “anga”  منتشر شد آمده است؛ “تعداد قربانیان نسل‌کشی در غزه و کرانه باختری روز به روز در حال افزایش است. اسرائیل بیش از ۱۲هزار کودک را کشته و دسترسی به امکانات پزشکی را قطع کرده است، زنان فلسطینی بدون بیهوشی سزارین می‌شوند و در خیابان زایمان می‌کنند. هر گونه نمایندگی رسمی اسرائیل در صحنه فرهنگی بین‌المللی، تاییدی بر سیاست‌های تل‌آویو و نسل کشی در غزه است.”

براساس گزارش رسانه‌های ایتالیا، بیش از ۸۰۰۰ هنرمند از سراسر جهان از ممنوعیت مشارکت اسرائیل در دوسالانه ونیز حمایت کردند.

در این بیانیه آمده است: حضور نماینده دولتی که به جنایات علیه فلسطینیان در غزه ادامه می‌دهد در این رویداد هنری غیرقابل قبول است. “نه” به پاویون نسل‌کشی در دوسالانه ونیز.

آنان تصریح می کنند: مسئولان پاویون اسرائیل در حال آماده کردن خلق اثری با موضوع باروری هستند. در حالی که تلاش‌های تل‌آویو برای پاویونش ادامه دارد، تعداد قربانیان نسل‌کشی در غزه و کرانه باختری روز به روز در حال افزایش است. این رویداد هنری بستری برای یک دولت آپارتاید که به نسل‌کشی ادامه می‌دهد، نیست.

گفتنی است، دوسالانه ونیز یکی از بزرگترین نمایشگاه‌های بین المللی هنرهای تجسمی در دنیا محسوب می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا