آخرین اخباراسلایدشوافغانستانامنیت و حوادثخبر های مهمسیاست

۹۸ طالب دیگر از زندان آزاد شد

شورای امنیت ملی از آزادی ۱۰۰ زندانی دیگر طالبان خبر داد. این هشتمین دور آزاد سازی زندانیان طالبان به ادامه روند آزادی ۵ هزار زندانی است.

شورای امنیت ملی از آزادی ۱۰۰ زندانی دیگر طالبان خبر داد. این هشتمین دور آزاد سازی زندانیان طالبان به ادامه روند آزادی ۵ هزار زندانی است.
به گزارش خبرگزاری دید، دفتر شورای امنیت ملی اعلام کرده است که در هشتمین دور رهایی زندانیان گروه طالبان، ۹۸ زندانی این گروه به عنوان بخشی از تلاش‌ها برای صلح و مهار ویروس کرونا، آزاد شده‌اند.
جاوید فیصل سخنگوی دفتر شورای امنیت ملی در توییتی نوشته است که این زندانیان روز گذشته (‌یک‌شنبه، ۱۴ ثور) براساس فرمان محمداشرف غنی از زندان پل‌چرخی آزاد شده‌اند.
آقای فیصل همچنان نوشته است که در آزادی این زندانیان سن، وضعیت صحی و مدت حبس باقی‌مانده‌ ‌شان در نظر گرفته شده است. به گفته‌ او، روند رهایی زندانیان طالب ادامه دارد و امروز نیز شماری از این زندانیان رها خواهند شد.
دولت افغانستان پیش از این در هفت دور، ۶۴۸ زندانی گروه طالبان را از زندان‌ها در ۲۸ ولایت کشور آزاد کرده بود.
همچنان، گروه طالبان نیز اعلام کرده است که تاکنون در شش دور، ۱۱۲ زندانی دولت افغانستان را از زندان‌هایش در ولایت‌های قندهار، لغمان و کندز آزاد کرده است. دولت افغانستان اما رهایی ۱۰۶ نفر را تأیید کرده و گفته است که شمار زیادی از این افراد غیرنظامیان هستند.
رهایی زندانیان طالبان و دولت افغانستان در توافق‌نامه‌ صلح امریکا و طالبان که در دهم حوت سال گذشته در قطر امضا شد، مطرح شده بود. قرار بود پنج‌هزار زندانی طالب در ازای یک‌هزار زندانی دولت افغانستان پیش از بیستم حوت آزاد شوند، اما این روند بنابر دلایلی تاکنون تکمیل نشده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا