آخرین اخباراسلایدشوافغانستانسیاست

عبدالله:‌ برخی کشورها کم‌ترین مسئولیت در مبارزه با مواد مخدر نمی‌گیرند

داکتر عبدالله عبدالله رییس اجرایی حکومت تاکید می‌کند که مواد مخدر یک تهدید فرامرزی و جهانی است که ایجاب توجه و تمرکز بیشتر را می‌کند تا تجربه‌های موفق و ناکام گذشته بازبینی شود.


داکتر عبدالله عبدالله رییس اجرایی حکومت تاکید می‌کند که مواد مخدر یک تهدید فرامرزی و جهانی است که ایجاب توجه و تمرکز بیشتر را می‌کند تا تجربه‌های موفق و ناکام گذشته بازبینی شود.
به گزارش خبرگزاری دید، استراتژی منطقه‌ای مبارزه با مواد مخدر امروز سه‌شنبه (۱۷ میزان) با حضور سفرا، نمایند‌گان کشورهای منطقه و جهان، سازمان‌های بین‌المللی و نهادهای مربوطه دولتی در قصر سپیدار به بحث و بررسی گرفته شد.
هدف از تدوین این استراتژی، هماهنگی و انسجام فعالیت‌های مشترک منطقه‌ای و بین‌المللی در امر مبارزه با مواد مخدر در یک چارچوب منظم عنوان شده است.
داکتر عبدالله عبدالله رییس اجرایی حکومت در این نشست گفت که نباید روحیه همکاری میان کشورها در امر مبارزه با مواد مخدر تحت تأثیر مسایل دیگر قرار گیرد.
داکتر عبدالله خاطرنشان ساخت که برخی از کشورها کمترین مسئولیت را نمی‌گیرند؛ ولی تمام ملامتی را متوجه افغانستان می‌سازند در حالی‌که مسیر ترانزیت و قاچاق مواد پیش‌ ساخت مخدرند.
رییس اجرایی گفت که یکی از دلایل تداوم جنگ، تمویل گروه‌های تروریستی با استفاده از عواید مواد مخدر است. از این رو، تامین صلح وابسته به میزان موفقیت ما در امر مبارزه با مواد مخدر است.
داکتر عبدالله افزود که ما نیازمند اقدامات مشترک و هماهنگ برای مبارزه با این معضل جهانی هستیم که این استراتژی ما را برای رسیدن به نتایج بهتر کمک می‌کند.
سلامت عظیمی وزیر مبارزه با مواد مخدر که در این نشست شرکت کرده بود گفت: کاهش کمک‌ها و افزایش کشت و تولید مواد مخدر باعث تقویت گروه‌های تروریستی گردیده است.
او افزود: فقر، جرایم سازمان یافته، بیکاری، بیماری، ناامنی و بی‌ثباتی ارتباط مستقیم با مواد مخدر دارد که سلامت خانواده‌ها را در سراسر جهان تهدید می‌نماید.
خانم عظیمی کمک‌های مالی و تخنیکی جهانی را در امر مبارزه با مواد مخدر موثر خوانده و خواستار توجه بیشتر جامعه بین‌‌المللی شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا