آخرین اخبارافغانستانسیاست

ثبت نام نامزدان بلخ نیز آغاز شد؛ چهره‌های جوان بیشتر هستند

 

کمیسیون مستقل انتخابات امروز « شنبه ۵ جوزا » را آغاز روند ثبت نام نامزدان انتخابات پارلمانی و شورا‏های ولسوالی‏‌ها اعلام کرده است.
به گزارش خبرگزاری دید، سید علی‌رضا محمودی با رفتن به دفتر کمیسیون انتخابات در شهر مزار شریف، رسماً برای انتخابات پارلمانی که قرار است در ۲۸ ماه میزان سال روان برگزار، شود ثبت نام کرد.
آقای محمودی در جریان ثبت نام، از مردم خواست که در انتخابات پیش‏رو شرکت کنند و از پروسه دمکراتیک انتخابات استقبال کنند.
بربنیاد آمار منتشر شده در انتخابات سال ۱۳۸۹خورشیدی، ۲۸ نفر برای انتخابات پارلمانی از بلخ خود شان را ثبت نام کرده بودند که در نهایت ۱۱ نماینده به شمول سه زن موفق شدند راهی مجلس نمایندگان شوند.
در همین حال، شهروندان بلخ با آغاز روند ثبت نام نامزدان انتخابات پارلمانی و شورا‏های ولسوالی‏ها می‏گویند، در انتخابات پیش‏رو در قسمت این‌که به چه کسانی رای خواهند داد، دقت بیشتری خواهند کرد.
دفتر نمایندگی کمیسیون انتخابات در شمال کشور می‏گوید که ممکن است در انتخابات ۲۸ میزان شمار نامزدان انتخابات پارلمانی کمتر از سال ۱۳۸۹ باشد.
علی‌رضا محمودی یک سیاست‌مدار جوان است که در کنار رهبری جریان‌های سیاسی همانند مجمع ملی مردم افغانستان و توافق ملی و تغییر، شرکت در ده‌ها برنامه سیاسی و فرهنگی و همچنان کار با بزرگانی چون شهید سید مصطفی کاظمی، مارشال محمد قسیم فهیم و محمد یونس قانونی را در کارنامه دارد.
با این همه، امسال در انتخابات پارلمانی وشورا‏ی‏های ولسوالی‏ها شمار چهره‏های جدید ودرعین حال جوان بیشتر دیده می‏شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا